Fizjodyspenser to przede wszystkim
OPIS USŁUGI
Key Laser 3+ firmy KaVo to wielofunkcyjne urządzenie, które znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii. Charakteryzuje się unikalną funkcją autodetekcji – system feedback – który pozwala na automatyczne odróżnianie tkanek zdrowych od chorych. Promień lasera działa tylko tam, gdzie jest to konieczne gwarantując bezpieczny, precyzyjny i skuteczny zabieg. Dzięki niemu leczymy zęby bezboleśnie, bezdotykowo i bezgłośnie.
Technologia laserowa to krok w przyszłość stomatologii.
KaVo KEY Laser 3+ z systemem feedback to przyszłość techniki laserowej. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii, sprawdza sie szczególnie podczas leczenia periodontologicznego przy:
- usuwaniu kamienia poddziąsłowo
- usuwanie ziarniny zapalnej
- dezynfekcja kieszonek dziąsłowych
W trakcie leczenia zapalenia tkanek przyzębia wszystkie złogi zostają wykryte i usunięte – szybko i precyzyjnie. Dzięki systemowi autodetekcji promień lasera działa tylko tam, gdzie jest to konieczne, nawet w trudno dostępnych, poddziąsłowych miejscach – możemy dokładnie i delikatne oczyścić powierzchnie korzeni zębowych i usunąć bakterie przy zachowaniu nienaruszonej struktury korzenia oraz całkowitym bezpieczeństwie pacjenta.
LASER aktywuje się tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność usunięcia zmian chorobowych – w ten sposób osiągnięto możliwość pracy w kieszonkach poddziąsłowych BEZ KONTROLI WZROKOWEJ. Nie trzeba używać skalerów, kiret ani innych narzędzi. Wystarczy pewna i wygodna praca końcówką laserową – zdrowy cement korzeniowy pozostaje nietknięty, co zwiększa adhezję fibroblastów, zmniejsza recesję dziąseł i zwiększa skuteczność i wydajność kompleksowego leczenia chorób przyzębia.
Nowoczesna terapia laserowa to alternatywa dla chirurgicznego leczenia chorób przyzębia. Gojenie jest szybsze, praktycznie bezbolesne, bez zakładania szwów chirurgicznych.
Dzięki terapii laserowej doskonałe rezulaty osiągamy również podczas leczenia kanałowego zębów, czyli w endodoncji, a także w stomatologii zachowawczej.



oraz chirurgii jamy ustnej sprawia, że możemy pochwalić się
setkami udanych zabiegów implantacji, a pacjenci - naturalnie wyglądającym uśmiechem.
Pytania / Odpowiedzi
1Co to jest implant zębowy?
Jest to tytanowa śruba osadzona w kości, która odtwarza naturalny korzeń zęba. Tytan jest materiałem bezpiecznym, nie alergizuje, jest wytrzymały na działanie sił żucia, służy przez wiele lat.
2Kiedy stosujemy implanty zębowe?
Implanty są stosowane w różnorodnych sytuacjach u pacjenta:
- brak jednego zęba, np. brak zawiązka zęba, utrata zęba wskutek urazu, po usunięciu zęba jako następstwo próchnicy lub infekcji… – odbudowa zęba na implancie pozwala przywrócić uśmiech w sposób naturalny i odtworzyć pełną estetykę bez potrzeby szlifowania (niszczenia) sąsiednich zębów
- brak kilku zębów – pozwala wykonać most porcelanowy zamocowany na stałe, przywracając pacjentowi komfort gryzienia i pełny uśmiech
- brak wszystkich zębów (bezzębie) – implanty dają możliwość powrotu do dawnej jakości życia, zapewniając komfort mówienia, gryzienia, uśmiechu, likwidując ból dziąseł oraz konieczność używania kleju do protez.
3Na czym polega zabieg implantacji?
Zabieg polega na wprowadzeniu wszczepu (implantu) w kość, wykonywany jest na jednej wizycie, trwa około 15-30 minut. Wszystkie zabiegi implantacyjne wykonywane są w znieczuleniu, są zatem bezbolesne. Przy mniejszych zabiegach stosuje się znieczulenie miejscowe, przy większych jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego (narkozy).
4Jakie są następne fazy leczenia implantologicznego?
Po wgojeniu implantu (w zależności od jego lokalizacji trwa to od 3 do 6 miesięcy) przykręcamy specjalny element formujący i przygotowujący dziąsło wokół implantu do kolejnych faz leczenia – wykonywania docelowych prac protetycznych. Preferujemy korony porcelanowe wykonywane w systemie CAD/CAM, wykorzystującym technologię komputerową w celu zapewnienia maksymalnej precyzji, dopasowania i długoletniej trwałości. Tylko prace protetyczne wykonane taką techniką przywrócą piękno naturalnych zębów.
5Czy implant może się „nie przyjąć”?
Odpowiednia wykonana kwalifikacja pacjenta i prawidłowe przygotowanie pacjenta do zabiegu daje 99% sukcesu w zabiegach implantacji. Ocena stanu zdrowia pacjenta poprzez zebranie dokładnego wywiadu, wykonanie odpowiednich badań krwi, badań radiologicznych kości warunkują sukces naszych zabiegów. Poza tym każdy pacjent implantologiczny musi mieć wyleczone zmiany próchnicowe, zlikwidowane stany zapalne w obrębie jamy ustnej – zdrowe zęby i zdrowe dziąsła.