Siłą napędową stomatologii estetycznej jest naśladowanie i przywrócenie naturalnego kształtu, koloru i funkcji zęba.
OPIS USŁUGI
Stosowane przez nas nowoczesne techniki opracowywania zębów, wykorzystanie do leczenia lasera z systemem feedback, materiałów nanokompozytowych i nanoceramicznych gwarantują uzyskanie najbardziej korzystnych i długotrwałych efektów.
Dużo uwagi poświęcamy także dziąsłom, których zdrowy wygląd, kształt i kolor ma również znaczący wpływ na końcowy efekt estetyczny całej jamy ustnej.
NAWET NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH PACJENTÓW!
Nasi Specjaliści
Bogusława Czarnowska
Galila Al-Medhagi
Katarzyna Kopciewska
Michał Czarnowski
Pytania / Odpowiedzi
1Co to jest implant zębowy?
Jest to tytanowa śruba osadzona w kości, która odtwarza naturalny korzeń zęba. Tytan jest materiałem bezpiecznym, nie alergizuje, jest wytrzymały na działanie sił żucia, służy przez wiele lat.
2Kiedy stosujemy implanty zębowe?
Implanty są stosowane w różnorodnych sytuacjach u pacjenta:
- brak jednego zęba, np. brak zawiązka zęba, utrata zęba wskutek urazu, po usunięciu zęba jako następstwo próchnicy lub infekcji… – odbudowa zęba na implancie pozwala przywrócić uśmiech w sposób naturalny i odtworzyć pełną estetykę bez potrzeby szlifowania (niszczenia) sąsiednich zębów
- brak kilku zębów – pozwala wykonać most porcelanowy zamocowany na stałe, przywracając pacjentowi komfort gryzienia i pełny uśmiech
- brak wszystkich zębów (bezzębie) – implanty dają możliwość powrotu do dawnej jakości życia, zapewniając komfort mówienia, gryzienia, uśmiechu, likwidując ból dziąseł oraz konieczność używania kleju do protez.
3Na czym polega zabieg implantacji?
Zabieg polega na wprowadzeniu wszczepu (implantu) w kość, wykonywany jest na jednej wizycie, trwa około 15-30 minut. Wszystkie zabiegi implantacyjne wykonywane są w znieczuleniu, są zatem bezbolesne. Przy mniejszych zabiegach stosuje się znieczulenie miejscowe, przy większych jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego (narkozy).
4Co wywołuje choroby przyzębia?
Przyczyną parodontozy są bakterie przylegające do powierzchni zębów i dziąseł, najpierw w postaci płytki bakteryjnej (osadu), następnie kamienia nazębnego. Na rozwój i przebieg choroby ma wpływ układ immunologiczny (obronny) pacjenta, czynniki genetyczne, a także inne choroby ogólne, takie jak cukrzyca, choroby krwi, zaburzenia hormonalne … Bardzo dużą rolę odgrywa palenie tytoniu i stres.
5Na czym polega leczenie periodontologiczne?
Pierwszy etap leczenia to przede wszystkim higienizacja jamy ustnej, czyli profesjonalne oczyszczenie zębów, usunięcie kamienia nad- i poddziąsłowego z użyciem różnych metod (narzędzia ręczne, skalery ultradźwiękowe, piezoelektryczne, piaskarka, laser). Zabiegi te wykonywane są głównie przez nasze wykwalifikowane higienistki, które maja ogromne doświadczenie w tym zakresie. Ich praca w tej dziedzinie jest nieoceniona:
- udzielają profesjonalnego instruktażu higieny jamy ustnej,
- zapewniają demonstrację odpowiednio dobranej do potrzeb pacjenta techniki szczotkowania (na modelu lub w jamie ustnej),
- doradzają w sprawie wyboru odpowiedniego typu szczoteczki, pasty, przyborów dodatkowych (nici, szczotki międzyzębowe, irygatory…)
- polerują oczyszczone powierzchnie zębów, aby zmniejszyć odkładanie płytki nazębnej i zapewnić uczucie przyjemnej gładkości zębów przez długi czas
- przeprowadzają lakierowanie zębów w celu zmniejszenia nadwrażliwości zębów i ograniczenia odkładania się kamienia nazębnego
Następne etapy leczenia zależą od postaci i stopnia zaawansowania choroby przyzębia, w każdym przypadku dobierane są indywidualnie. Nasze działania mają na celu ratowanie zębów z zaawansowanym procesem chorobowym. Stosujemy wiele metod, miedzy innymi:
- szynujemy rozchwiane zęby,
- wykonujemy zabiegi chirurgiczne
- przeprowadzamy korektę wędzideł warg, języka
- wdrażamy leczenie ortodontyczne, protetyczne…
Końcowy etap leczenia to przede wszystkim utrzymanie osiągniętych efektów. Parodontozę można wyleczyć, ale jej leczenie wymaga cierpliwości i zaangażowania zarówno ze strony lekarza jak i pacjenta. Wymagane są systematyczne wizyty kontrolne, wypełnianie zaleceń lekarskich, utrzymanie idealnej higieny jamy ustnej, ale przede wszystkim samokontrola i obowiązkowość pacjenta.
6Dlaczego leczenie periodontologiczne wymaga czasem leczenia chirurgicznego?
Leczenie zaawansowanych postaci parodontozy metodami zachowawczymi często nie jest wystarczające. Dlatego też nieodzownym staje się zastosowanie metod chirurgicznych, które polega nie tylko na zlikwidowaniu stanu zapalnego wokół zębów, ale także na odtworzeniu zniszczonych tkanek – zabiegi sterowanej regeneracji tkanek (GTR) z użyciem najnowocześniejszych technik i biomateriałów. W naszej praktyce zabiegi te są jak najmniej inwazyjne i bezbolesne, dzięki możliwości zastosowania nowoczesnego sprzętu takiego jak laser erbowo-yagowy i mikroskop operacyjny.
7Czy wybielanie jest bezpieczne?
Tak, wybielanie pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł.
Jedyną niedogodnością może być nadwrażliwość zębów występująca bezpośrednio po zabiegu u około 10% pacjentów. W naszym gabinecie dostępne są jednak preparaty, które zmniejszają uczucie dyskomfortu.
8Czy są przeciwwskazania do wybielania zębów?
Tak, przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia, epilepsja, wiek do 16. roku życia.
9Czy można wybielić zęby martwe?
Tak, jednak stosowany jest odrębny schemat postępowania. Przy zębach martwych stosuje się wewnętrzny rodzaj wybielania. Należy pamiętać, że nie wybielają się także korony porcelanowe i wypełnienia. Dlatego zaleca się wymianę wypełnień na jaśniejsze, szczególnie w strefie estetycznej.